Erhan Erden SEyitgazi Belediye Başkan Adayı


65 bin TL’lik inşaat malzemesi çalan şahıslar yakalandı

65 bin TL’lik inşaat malzemesi çalan şahıslar yakalandı
65 bin TL’lik inşaat malzemesi çalan şahıslar yakalandı
8 Aralık 2023 Cuma Okuma 1.409

Odunpazarı ilçesi Ağapınar mahallesinde meydana gelen ve piyasa değeri yaklaşık 65 bin TL olan 125 adet inşaat kalıp demirinin çalındığı Bağ, Bahçe ve Tarladan Hırsızlık olayı ile ilgili olarak, Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı JASAT Dedektif Timleri ile Odunpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından çalışma başlatıldı.

Yürütülen titiz çalışmalar sonucu olayı 3 şüphelinin gerçekleştirdiği, çaldıkları malzemeleri Odunpazarı ilçesinde hurdacıya sattıkları tespit edildi..

Olay faillerinin yakalanması ve çalınan malzemelerin ele geçirilmesi maksadıyla, 06 Aralık 2023 günü Eskişehir merkezinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon sonucunda; olayı gerçekleştiren 2 şüpheli ile hurdacılık yapan 2 şahıs yakalanarak gözaltına alındı, olayda çalınan malzemenin bir kısmı hurdacıda ele geçirilerek sahibine teslim edildi.

Olayı gerçekleştiren 1 şüpheli Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılırken, diğer şüpheli "Bağ, Bahçe ve Tarladan Hırsızlık" suçundan sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Eşyasının Satın Alınması" suçundan adli makamlara sevk edilen hurdacı 2 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 Gönderen: journalYORUM YAZ
Bu habere yorumlar

Polis

Bunlar da ilginizi çekebilir