Erhan Erden SEyitgazi Belediye Başkan Adayı


Madencilerden Çok Güzel Hareketler

Madencilerden Çok Güzel Hareketler
Madencilerden Çok Güzel Hareketler
4 Aralık 2023 Pazartesi Okuma 1.141

Eskişehir'de madenciliğin yüz akı kuruluştan doğaya katkı. RHI Magnesita A.Ş Orman Bölge Müdürlüğü ile iş birliği halinde 1800 adet fidanı toprakla buluşturdu.

Eskişehir İnönü ilçesi Nemli Mahallesi yakınlarında manyezit madeni çıkaran şirket yer altındaki serveti ekonomiye kazandırırken yer üstünü de eski haline getirmek için rehabilite ediyor. 2004 yılından beri maden çıkan 153 hektarlık alanı toprakla doldurup ağaçlandıran şirket bu güne kadar 180 bini aşkın fidan dikti.

2023 yılı ağaç bayramına Orman Bölge Müdürü İsmail ÇETİN, Şirket Genel müdürü Naim GÜNTUT, İzin İrtifak Şube Müdürü Erkan YURT, İşletme Müdürü Doğan KİRAS, şirket çalışanları ve Maden fakültesi öğrencileri katıldı.

Misafirlerine hoş geldiniz konuşması yapan RHI Magnesita A.Ş Genel Müdürü Naim GÜNKUT sektör ve yaptıkları ağaçlandırmalar hakkında bilgi verdi. Daha sonra konuşan Eskişehir Orman Bölge Müdürü İsmail ÇETİN ise doğayla iç içe çalışmak zorunda olan madencilerin tekrar rehabilite etmek zorunda olduklarına değinerek “bu şirketimizin fidan dikimini görevden değil gönülden yaptıklarını görüyoruz. Orman Bölge Müdürlüğü olarak bizde madenciliğin sona erdiği sahalara 300 bin fidan dikimini gerçekleştirdik" dedi.

Konuşmaların ardından sahaya dağılan protokol ve öğrenciler birlikte fidanları toprakla buluşturdu.​Gönderen: journalYORUM YAZ
Bu habere yorumlar

Ekoloji