Erhan Erden SEyitgazi Belediye Başkan Adayı


MİT’ten çocuklara sosyal medya uyarısı

MİT’ten çocuklara sosyal medya uyarısı
MİT’ten çocuklara sosyal medya uyarısı
17 Mayıs 2024 Cuma Okuma 8.779

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), çocukların sosyal medya mecralarını güvenli ve dikkatli şekilde kullanmaları konusunda önemli uyarılarda bulundu. MİT'in resmi internet sayfasında yayımlanan bilgilendirme, çocukların sosyal medyayı güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için beş madde üzerinde durdu.

Çocukların_Sosyal_Medyayı_Güvenli_Kullanımı2.jpg

MİT'in çocuklara yönelik sosyal medya uyarıları şöyle:

Hesabınızı Gizli Tutun: Hesabınızı gizli moda alın ve paylaşımlarınızı yalnızca tanıdığınız kişilerin görebildiğinden emin olun. 'Hesap ayarları' bölümünden gizlilik ile ilgili ayarları yapın.

Tanımadığınız Kişilerle İletişime Geçmeyin: Tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık ve takip isteklerini kabul etmeyin. Sizinle iletişim kurmaya çalışan kişilerin aslında söyledikleri kişi olmayabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Dikkatli Paylaşım Yapın: Her şeyin kayıtlı kaldığını unutmayın. Hem kendinizle hem de başkalarıyla ilgili herhangi bir fotoğraf ya da içerik paylaşmadan önce iyice düşünün.

Kişisel Bilgilerinizi Paylaşmayın: Doğum tarihiniz, yaşadığınız yer, okulunuzun adı gibi kişisel bilgilerinizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayın.

Güçlü Parolalar Kullanın: Sosyal medya hesaplarınızı güçlü bir parolayla koruyun. Her bir sosyal medya hesabınız için ayrı parola kullanın.Gönderen: journalYORUM YAZ
Bu habere yorumlar

Bilim-Teknoloji